Eğitim Ve ÖğretimSiirt Üniversitesi Tıp Fakültesi World Directory of Medical Schoolsdan Denklik Sertifikası Aldı

Üniversitemizin World Directory of Medicine School (Dünya Tıp Okulları) Tarafından "Kurum Tanıma Belgesi" alması ile, Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan öğrenciler, herhangi bir Avrupa ülkesi ya da ABD’deki bir Tıp Fakültesinde eğitimini sürdürebilmek için sınavlara girebilecek. 

 

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin yurtdışında ve özellikle de ABD’de eğitimini sürdürmek istemesi durumunda bu öğrencilerden Educational Commission for Foreign Medical Graduates yani Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu Sertifikası isteniyordu. Öğrencilerimizin bu sertifikaya başvurabilmeleri için ise, mezun oldukları tıp fakültesinin Dünya Sağlık Örgütünün tanınırlığı listesinde yer alması ve World Directory of Medical Schools (WDOMS) yani Dünya Tıp Fakülteleri grubunda olması gerekirdi.

 

Bu amaçla Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi de aylardır devam ettirdiği çalışmaların sonunda önemli bir başarıya imza atarak Dünya Tıp Fakülteleri grubunda yerini almayı başardı. Bundan sonra Siirt Üniversite Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerimiz, dünyada daha da tanınır duruma gelerek herhangi bir Avrupa ülkesinde ya da ABD’deki bir Tıp Fakültesinde eğitimlerini devam ettirebilmek için sınava girebilecekler.

 

LİNK: https://search.wdoms.org/home/SchoolDetail/F0007333

FAIMER SCHOOL IDF0007333

FERHAN ARSLAN
Güncelleme : 3.06.2022 15:28:44